Papírové betlémy

Přeskočit na obsah

Výběr jazykové verze/Select your language/Sprachauswahl

  • English
  • Deutsch

O muzeu papírových betlémů v Zábrdí u Husince

V současné době největší vystavovaná sbírka papírových betlémů v České republice.

Vystaveno více než 800 betlémů českých a zahraničních autorů, vzorky např. z Pákistánu, Řecka, Německa nebo Itálie, nové betlémy jsou průběžně instalovány. Jsou tu betlémy letní i zimní, městské i venkovské, s kulisami Orientu i typicky české, s pouští i divokou přírodou. Největší měří 3,70 metru, nejmenší je v krabičce od sirek. Nejstarší originální tisk je z roku 1898, ale k vidění jsou i reprinty daleko starších vydání.

Výklad o historii a vývoji o betlemářství v Čechách a na Moravě, současnost betlemářství, zajímavosti o autorech. Publikovány články v novinách, life-style magazínech i regionálních časopisech a účast v rozhlasových pořadech.

Máte doma starý betlém?

K dispozici duplikáty pro výměnu. Pokud máte doma už nepoužívaný papírový betlém, třeba i poškozený či neúplný, a je Vám líto ty postavičky vyhodit, pošlete je. Tady budou dál žít a ubírat se za svým cílem …

Jste vítáni!

Přijďte se k betlémům učit něze, fantazii, poezii, štědrosti a novým začátkům. Betlémští darovníci a postavy na podmalbách jsou dobrá společnost.


Papírové betlémy

Podmalba

Kontakty